RR Szczep 6 Świdnica

W październiku 2015 roku minie 9 lat od momentu zarejestrowania szczepu w Świdnicy. Początki nie były łatwe. Spotykaliśmy się nieregularnie, brakowało materiałów do prowadzenia pracy i liderów. Były momenty, kiedy byliśmy bliscy rezygnacji, jednak z czasem służba zaczęła się rozwijać. Do grona instruktorów dołączyły nowe osoby i rozpoczęliśmy współpracę ze szkołami. Od czterech lat mamy systematycznie zbiórki przez cały rok szkolny a w czasie wakacji letnich i ferii zimowych jeździmy z dziećmi i młodzieżą na obozy skautowe.

Rok szkolny 2013 to początek spotkań i wędrówek Młodszych Wędrowników czyli dawniejszego zastępu Białych Orłów. Od października 2013 roku w SP 105 w Świdnicy prowadzimy nowy projekt – Klubik Modelarski RR gdzie Rangersi z kolegami regularnie spotykają się poznając wspaniałe hobby jakim jest modelarstwo. Ze sprawozdań za zeszły 2013 rok wyszło, że w spotkaniach organizowanych przez nasz szczep uczestniczyło w sumie ponad 500 dzieci i młodzieży.

W naszym szczepie możesz liczyć na grupę wiernych przyjaciół, którzy przeżyją z tobą wiele obozów, biegów patrolowych, biwaków, wędrówek i wycieczek. Będzie z tobą lider, który będzie się starał być dla Ciebie przyjacielem i przewodnikiem. Będzie Cie wspierał w zdobywaniu stopni skautowych i sprawności, które będą wskazywały na Twój wzrost i które pomogą odkryć talenty, jakie dał Ci Bóg. Wszystko będzie się odbywać w atrakcyjnej formie zabaw, harców, ognisk i obcowania z naturą. W takiej atmosferze każdy chętnie się uczy i stawia sobie wyzwania.

Nie czekaj, czas płynie bardzo szybko a dzieci wyrastają w oka mgnieniu. Już dzisiaj zaangażuj się razem z nami dając naszym dzieciom to, co najlepsze – zdrowy chrześcijański kręgosłup i grupę przyjaciół. Tylko to pozwoli im przetrwać wszystkie burze i zawirowania, które napotkają na swojej drodze.

I Ty możesz być częścią naszej pracy angażując się we wsparcie modlitewne, programowe czy finansowe. Zachęcamy wszystkich, którym bliska jest idea skautingu opartego na biblijnych zasadach kształcenia i wychowywania dzieci do współpracy.

Royal Rangers zawsze gotów!